Matouš Hydroponie s.r.o. - Česky Matouš Hydroponie s.r.o. - English Matouš Hydroponie s.r.o. - Deutsch Matouš Hydroponie s.r.o. - Pусский Matouš Hydroponie s.r.o. - Français Matouš Hydroponie s.r.o. - Espanol Matouš Hydroponie s.r.o. - Italiano Matouš Hydroponie s.r.o. - Slovensky Matouš Hydroponie s.r.o. - Polski

Zelená stěna

Vertikální stěna, vegetační stěna, zelená stěna - pod těmito názvy se skrývá
jedinečný prvek zahradního umění, který vznikl ve Francii díky Patricku Blancovi.
Firma Matouš Hydroponie s.r.o. nabízí tuto luxusní dominantu i pro Váš interiér. Jako členové evropské asociace interiérových zahradních architektů EILO využíváme nejnovějších technologií a poznatků v tomto oboru tvorby.

TECHNOLOGIE
Námi nabízené stěny patří v principu mezi hydroponie na textilii. Je to hydrofilní tkanina bez živin, která slouží uchycení rostlin, příjmu vody a živin a tím jejich růstu. Rostliny jsou mezi dvěma vrstvami takové tkaniny, které jsou zafixovány na desce, která se kotví na stěnu, kterou ozeleňujeme. V horní části je zavlažovací systém, který automaticky dávkuje vodu se živinami. Voda díky gravitaci stéká mezi tkaninami a zvlhčuje prostor, kde jsou umístěny kořeny rostlin. Pod panelem je umístěná nádoba, pro odkapávání přebytečné vody.

SORTIMENT
Sortiment a výtvarný styl stěny vychází z přání zákazníka a charakteru prostoru. Velký výběr vhodných rostlin umožňuje realizaci čistých jednodruhových stěn i druhově bohatých a pestrých. Naše firma je schopna vytvořit digitální návrh pro Vaši představu.

PÉČE A ÚDRŽBA
Péče o vertikální stěnu je snadná, pokud rostliny dobře prospívají, je třeba pouze kontrolovat jejich růst, dbát na pravidelný přísun živin a vody. Pro zjednodušení Vaší práce však můžete přenechat péči o Vaši stěnu našim proškoleným odborníkům, kteří zajistí kompletní servis.

Zelené stěny kromě toho, že jsou moderní, dominantní a zdravé, oplývají širokým potenciálem estetického a kompozičního využití. Zelené stěny jsou alternativou pro klasické obkladové materiály, devizou je jejich neustálá proměnlivost. Už pohled z dálky poodhaluje v díle silného génia impresionistického umění organické architektury. Zelené stěny jsou obzvláště vhodné všude tam, kde bojujete s plochou a běžné květiny se z prostorových nebo provozních důvodů nehodí. Vertikální květinová stěna nesnižuje kapacitu restaurací, kanceláří, obchodních ploch, naopak zvyšuje jejich atraktivitu.

Díky rozmanitosti rostlin a jejich kombinaci lze vytvořit neomezené množství barevných struktur a ornamentů. Díky variabilním možnostem systému můžeme ozelenit nejen svislé stěny, ale také zakřivené plochy. Takováto originální umělecká díla jsou vhodným doplňkem a mnohdy dominantou vstupních hal a recepcí, firem či hotelů.

Je vědecky dokázáno, že pokojové rostliny mají pozitivní vliv na zdraví osob, které v interiéru s rostlinami pobývají. „Čím více vegetace, tím lépe.“

 

13 důvodů proč zelenou stěnu

– Architektonicky atraktivní

– Oddělování prostorů

– Pozitivní vliv na psychiku

– Pohlcování prachu

– Zvlhčování vzduchu

– Obohacování ovzdušío kyslík

– Redukce elektrostatického znečištění

– Úspora místa

– Tepelná izolace

– Zvuková izolace

– Snadná instalace

– Minimální údržba

– Specializovaný servis

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace